Загальні умови роботи медичних працівників в Німеччині

Без сумніву, переїзд на постійне місце проживання в іншу країну це великий крок, який вимагає  вивіреного плану дій. Як правило, емігранти вирішують проблеми пов'язані з працевлаштуванням  вже по приїзду на нове місце проживання при цьому, жертвуючи своєю кваліфікацією, погоджуються на  будь-яку запропоновану роботу.

Як знайти роботу медичного працівника в Німеччині за фахом? Наша компанія  пропонує вже опрацьований алгоритм дій, який веде до офіційного працевлаштування як  старших, так і молодших медичних працівників.


Переваги

Які переваги і недоліки роботи медиком в Німеччині? Тут давайте почнемо з переваг. По-перше, це звичайно ж оплата Вашої праці, яка в рази перевищує українську. Зверніть увагу, що всі зарплати в Німеччині озвучуються в "брутто", тобто до вирахування податків і соціальних внесків, незважаючи на це твердження про рівень оплати вище не втрачає своєї об'єктивності. Чому б не озвучити, так звану чисту зарплату? - Запитайте Ви. Справа в тому, що це просто не можна зробити до фактичного працевлаштування, тому що німецьке оподаткування досить складне і в розрахунок береться досить багато факторів, при тому, що більшість націлене на зменшення оподаткування. Наведу як приклад деякі з них:

  • Нічні чергування
  • Робота у вихідні або святкові дні
  • Наявність неповнолітніх дітей і їх кількість

Для кращого розуміння, давайте розглянемо загальний випадок. Отже, при початковій зарплатні медсестри (медбрата) в Німеччині в розмірі 1800 - 2000 €, після вирахування податків і внесків виходить 1250 - 1400 € "чистими" на руки. Відповідно, зі збільшенням робочого стажу буде рости і базова ставка. Зарплати по конкретним вакансіях дивіться на сторінці Вакансії .

Як і в інших галузях, нормальний робочий тиждень в Німеччині становить 40 робочих годин. За нічні зміни працівники отримують надбавки до звичайною ставки - в залежності від нічного часу і дня тижня. Так, з восьми вечора до шостої ранку покладається 25% надбавка; з півночі до четвертої ранку вона вже виростає до 40%, а в ніч на неділю плюс до офіційної надбавки працівник отримує ще половину тарифу. Найбільш високі доплати за роботу в святкові дні - до 125%. Причому з них ще варто особливо виділити Різдво і 1 травня - Міжнародний день праці, коли надбавки самі максимальні - 150%. До того ж подібні виплати не оподатковуються.


Що потрібно розуміти під офіційним працевлаштуванням? Перш за все це повний соціальна захист з боку держави і профспілки, медична страховка. Потім це гарантована пенсія і як наслідок безтурботна старість. Іншими словами Ваша соціальна захищеність буде на 100% відповідати Вашим німецьким колегам.

Недоліки

У цьому розділі ми поговоримо про мінуси, які відносяться переважно до обов'язків  медсестри (медбрата). На відміну від України, де медсестрою (медбратом) виконуються дії тільки щодо забезпечення медичного  догляду за пацієнтом, в Німеччині в обов'язки медсестри (медбрата) входить також і забезпечення основного догляду за пацієнтом.  Під основним відходом слід розуміти наступне:

  • особиста гігієна пацієнта (миття, купання, розчісування, чистка зубів, гоління)
  • контроль сечовипускання і стільця пацієнта, чистка та обслуговування штучних виводів - уростома, прилади штучного спорожнення кишечника
  • забезпечення харчування / годування пацієнта
  • забезпечення мобільності / пересування пацієнта (вставання з ліжка, ходіння, одягання і т.д.)

Підвівши підсумки, неважко помітити домінування переваг над недоліками.

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Ми з радістю надамо Вам безкоштовну консультацію

І відповімо на всі Ваші запитання.

Зателефонувати мені
upload icon